| Packaging Details | carton |
|---|---|
| Delivery Time | 2-3Days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 99 |
| Brand Name | Spirax Sarco |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | DVC6200 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Body Material | Brass |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | DVC2000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Body Material | Brass |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Air Connections | G Or NPT |
| Input Signal | 4-20 MA DC |
| Linearity | <0.4% |
| Input Signal Range | 4 - 20mA Nominal |
|---|---|
| Maximum Air Supply Pressure | 7bar G |
| Minimum Air Supply Pressure | 1.4bar G |
| Operating Temperature | -10°C - 80°C |
| Minimum Input Signal (loop - Powered) | 3.6mA |
| Input Current Range | 4~20mA DC |
|---|---|
| Air Source Connection Size | PT1/4, NPT1/4 |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Input Pressure Range | 0.14~0.7MPa |
| Pressure Gauge Connection Size | PT1/8, NPT1/8 |
| Temperature Of Media | Normal Temperature, Medium Temperature, Low Temperature, High Temperature, Other |
|---|---|
| Operational Pressure Range | Customized |
| Nominal Diameter | DN250 To DN450 |
| Delivery Time | 60-90 work days |
| Payment Terms | T/T |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |