| Communication Protocol | 4-20mA Analog |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | No |
| Input Signal | Electric |
| Max Outlet Pressure | 150 Psi |
| Operating Temp. Range | -40°C To +85°C |
|---|---|
| Communication Protocol | HART (optional) |
| Repeatability | ≤0.5% |
| Enclosure Protection | IP66 / NEMA 4X |
| Air Consumption | Low Consumption Design |
| Packaging Details | Carton/Wooden Case Packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 6-8 weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 800 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Output Signal | 4-20 MA |
|---|---|
| Supply Pressure | 1.4 To 8 Bar / 20 To 115 Psi |
| Standard Temperature Range | -40 °C To +85 °C / -40 °F To +185 °F |
| Supply Voltage | 12-30 VDC |
| Communication | HART |
| Model Number | TZIDC-200 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Application | All Pneumatic Actuators |
| Restrictor Ratio | Adjustable |
| Vibration Resistance | According To EN 837-1 |
| Model Number | TZIDC-200 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Air Connections | G Or NPT |
| Input Signal | 4-20 MA DC |
| Linearity | <0.4% |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |