| Input Signal | 4-20 MA DC (analog), 9.5-30 VDC |
|---|---|
| Minimum Voltage For HART | 10-11 VDC |
| Supply Pressure | 0.3 - 10.0 Bar (5 - 145 Psig) |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Or Nitrogen |
| Output Pressure | Up To Full Supply Pressure (max 9.5 Bar / 140 Psig) |
| Model Number | SVI2 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | TZIDC-200 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | TZIDC-200 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | 3582I |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Duty Cycle | 100% Continuous Rating |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box/non-fumigation wooden box |
|---|---|
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | FOXBORO SRD991 |
| Packaging Details | Carton + wooden box + protection |
|---|---|
| Delivery Time | 45-60 working days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 units per year |
| Place of Origin | China |
| Output Signal | 4-20 MA |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Area Classification | Area Classification |
| Supply Power | 4 To 20mA, Loop Powered |
| Power Source | Local |
| Structure | Pressure Reducing |
|---|---|
| Standards | API 6DSS/6A ASME B16.34 BPVC Sec. VIII |
| Protection Class | IP66 |
| Condition | New |
| Voltage Tolerance | ±10% |
| Model Number | SVI2 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |