| Size | 1” Through 12” (25 Through 300 Mm) |
|---|---|
| Ratings & Connections Flanged | ANSI 600 - 2500 UNI-DIN 100 - 400; Welded: BW Or SW |
| Pressure Rating | API 6A 10K Or 15K In Sizes 1" Through 6" |
| Body Materials | Carbon Steel; Stainless Steel; Chrome-moly |
| Actuators | Model 51/52/53 Pneumatic Piston; Model 87/88 Multi-spring-opposed Diaphragm; Cylinder |
| Size | 1” Through 12” (25 Through 300 Mm) |
|---|---|
| Ratings & Connections Flanged | ANSI 600 - 2500 UNI-DIN 100 - 400; Welded: BW Or SW |
| Pressure Rating | API 6A 10K Or 15K In Sizes 1" Through 6" |
| Body Materials | Carbon Steel; Stainless Steel; Chrome-moly |
| Actuators | Model 51/52/53 Pneumatic Piston; Model 87/88 Multi-spring-opposed Diaphragm; Cylinder |
| Model Name | 377D, 377L,377U, 377CW Trip Valve |
|---|---|
| Weight | Aluminum: 0.95 Kg Stainless Steel: 2.31 Kg |
| Safety | SIL 3 Capable Certified By Exida Consulting LLC |
| Working Pressure | 10.3 Bar (150psig) |
| Warranty | 1 Years |
| Acting | Doubling Acting Or Single Acting |
|---|---|
| Feedback | With Feedback Or Without Feedback |
| Stroke | Stroke Range |
| Packaging Details | Fisher standard packing, Weight: Approx. 3.5Kg/set |
| Delivery Time | 6-8 weeks |
| Product Name | Azbil Advanced Pressure Transmitter GTX200 GTX15F GTX30D GTX40D |
|---|---|
| Brand | Azbil |
| Model | GTX200 GTX15F GTX30D GTX40D |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Pressure Transmitter |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperatu |
| Size Range | DN50 To 900 |
| Material | Soft And Metal |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC2000 |
| Input Signal | Electric |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
|---|---|
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Rotation Angle | Min 2.5° Max 100° |
| Control Loop | 4 To 20 MA |
| Version | ANSI |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
|---|---|
| Remaining Parts | 300 Series Stainless Steel, Nitronic 60 |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Temperature Range | 0-200 Degrees Fahrenheit |
| Version | ANSI |