| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Weight: Approx. 4.5Kg/set |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | Singapore |
| Brand Name | Fisher |
| Set Point | 4 To 20 MA |
|---|---|
| Valve Travel | 3.6 To 300 Mm |
| Opening Angle | 24 To 100° |
| Material | Steel |
| Communication | HART® Field Communication Protocol |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | 67CFR |
| Supply Pressure | 0.3 To 10.0 Bar |
| Steady-State Air Consumption | 0.38 To 1.3 M3/hr |
| Weight | Aluminum: 3.5 Kg;Stainless Steel:8.6 Kg |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Brand Name | Masoneilan |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Temperature Range | -196 °C To +343 °C; Varilog: -29 °C To +343 °C |
|---|---|
| Pressure Ratings | ANSI 150-1500 (flange), ANSI 150-2500 (flangeless/threaded) |
| Conditions | New |
| Actuator | Spring Diaphragm (direct/reverse Action) |
| Application | Low Flow Applications |
| Port Size | 1/4 NPT |
|---|---|
| Media Compatibility | Air, Inert Gas, Clean Water, Light Oil |
| Maximum Media/Ambient Temperature | 149 °F ( 65 °C) Approx |
| Power Consumption | ~0.48 W (for Coil) |
| Power Supply / Coil Voltage | 24 V DC Nominal |
| Type | Unbalance Plug Type |
|---|---|
| Body Size | 1/2"--8" (15A~200A DN15~DN200) |
| Plug Form | P-port Single Seated, Q-port Single Seated, Linear, On-off |
| Body Ratings | JIS 10K,20K,30K,40K; ANSI Class 150,300,600; PN 16,40,63,100 |
| Body & Bonnet Material | SCPH21/WC6, SCPH32/WC9, Etc. Alloy Steels |
| Operating Temperature Limits | -58°F To 185°F (-50°C To 85°C) |
|---|---|
| Supply Pressure Effect | 0.05% Per Psi |
| Insulation Resistance | Greater Than 10 G Ohms At 50% RH |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |