| Type | 3610J |
|---|---|
| Communication Protocol | 3-15 Or 6-30 Psi, 0.2 -1.0 Or 0.4 -2.0 Bar, Pneumatic Signal |
| Safety Certification | NIL |
| Diagnosis | No |
| Input Signal | Electric |
| Name | China Pneumatic Control Valve With Rotork Actuator Dvc2000 Positioner 67 |
|---|---|
| Model | DVC2000 |
| Type | Digital Valve Controller |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Diagnostics | Yes |
| Intrinsically Safe | Class 1, Zone 0, AEx Ia IIC;Class I Division 1 Groups A,B,C,D |
|---|---|
| Hysteresis | 0.2% |
| Minimum Required Operating Current | -20 °C To +80 °C (-4 °F To +178 °F) |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
| Product Name | Westlock Rotary Position Monitors Limit Switch 2200 Series And 2600 Series For Fisher EZ Valve |
|---|---|
| Brand | 2000 AND 2600 |
| Model | Westlock |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product | Digital Positioner |
|---|---|
| Supply Pressure | 150 PSI |
| Ambient Temperature | -20°C To +60°C |
| Industries | Power,Chemicals,Water,Oil & Gas,General Industries,Mining |
| Hysteresis | 0.2% |
| Product Name | Chinese Pneumatic Control Ball Valve With Samson 3730 3731 Valve Positioner And 3963 Solenoid Valve With Stock |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3730 3731 Valve Positioner |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Torque | 34~13500Nm |
| Industries | Industries |
|---|---|
| Input | 4-20 MA |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Model Number | Logix 3200MD |
| Type | Digital Positioner |
| Flowserve Foxboro Valve Positioner 3200MD With Butterfly Control Valve And 67CFR Filter Regulator AS | OEM |
|---|---|
| Industries | Power,Chemicals,Water,Oil & Gas,General Industries,Mining |
| Diameter Nominal | 2.5 |
| Product | Digital Positioner |
| Ambient Temperature | -20°C To +60°C |
| Type | 3725 Electropneumatic Positioner |
|---|---|
| Reference Variable | 4 To 20 MA |
| Travel | 5 To 50 Mm |
| Opening Angles | 24 To 100° |
| Minimum Current | 3.8 MA |
| Hysteresis | ≤ 1.0% |
|---|---|
| Valve Travel | 3.6 To 300 Mm |
| Resolution | ≤ 0.25% |
| CONTROL LOOP | 4 To 20 MA |
| Electrical Connection | 1/2-14 NPT Conduit Connection |