| Name | 301R Acid Resistant Ball Valve For KOSO Control Valve With Flowserve APEX9000 Series Positioner |
|---|---|
| Type | 301R |
| Full Bore Size | 1"(25A) To 2 1/2"(65A) |
| Reduced Bore Size | 3" X 2 1/2 " To 4" X3" |
| Fluid Temperature | -0 To +100° |
| Name | Valve FR Series Back Pressure Valves With 3582I Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | CASH |
| Model | FR Series |
| Connections | Threaded NPTF |
| Operating Temperature | Cryogenic |
| Name | Series 4763 And 4763-0 And Type 4763-1 4763-8 4673/6116 4765Electropneumatic Positioners |
|---|---|
| Brand | Samson |
| Model | 4763-0 And 4763-1 4763-8 4673/6116 4765 |
| Working Range | -10 To +114 % |
| Voltage | 24VDC |
| Product Name | Samson Pneumatic Smart Positioner 3730-31001 With Chinese Brand Control Valve And 4746 Limit Switches |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 4746 |
| Matrial | Aluminum /stainless Steel |
| Valve Style | Limit Switches Box |
| Name | 301K/332K Control Valve Straight Through Ball Valve For Valves Koso With Flowserve 3800 Series Positioner |
|---|---|
| Type | 301K |
| Full Bore Size | 1/2"(15A) To 16"(400A) |
| Reduced Bore Size | 4" X3" To 18" X 16" |
| Rating | ANSI Class 150 To 300, JIS 10K To 40K |
| Valve Type | Ball Valve |
|---|---|
| Name | Flowserve Ball Valves Stainless Steel Valve AKH2 Control Valve With Koso EP800 Series Valve Positioner |
| Model | AKH2A |
| Sub-Type | Lined |
| Sizes | DN 15 To 350 NP To 14 |
| Name | Flowserve Ball Valves Stainless Steel Valve AKH7-KP Control Valve With Koso 220C Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | Atomac |
| Model | AKH7-KP |
| Sub-Type | Lined |
| Valve Type | Ball Valve |
| Name | 210E/220E Eccentric Segmental Ball Valve For KOSO Control Valve With Flowserve 3400 Series Positioner |
|---|---|
| Type | 210E/220E |
| Body Size | 1"(25A) To 12"(300A) |
| Body Rating | ANSI Class 150 To 600, JIS 10K To 40K |
| Rangeability | 100:1 |
| Name | 710E/720E Eccentric PARA-SEAL Butterfly Valve For KOSO Control Valve With Flowserve LOGIX 420 Series Positioner |
|---|---|
| Connections | Wafer Type |
| Type | 710E/720E |
| Body Size | 3"(80A) To 24"(600A) |
| Body Rating | ANSI Class 150 To 300, JIS 10K To 20K |
| Name | Valve Type KP Back Pressure Valves With DVC6200 Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | CASH |
| Model | KP |
| Connections | Threaded NPTF |
| Style | Pilot-Operated |