| Sensitivity | Up To 150:1 |
|---|---|
| Weight | Depends On Specific Instrument |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Wireless Update Rate | 1 Sec. To 60 Min., User Selectable |
| Measuring Range | Up To 2000 Psi (137,89 Bar) Differential |
| Test Hole | 4 Holes |
|---|---|
| Mounting | Flanges, Threads, Various Antennae |
| Power Consumption | ≤8W |
| Housing Material | Aluminum, Stainless Steel |
| Power | 0.2-2.2KW |
| Precision | High Precision |
|---|---|
| Weight | Depends On Specific Instrument |
| Sensitivity | Up To 150:1 |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Power Module Life | Up To 10-year Life, Field Replaceable (order Separately) |
| Flange Options | ANSI Class 150 To 1500 |
|---|---|
| Sensitivity | Up To 150:1 |
| Measurement Range | Digital Or Analog |
| Measuring Range | Up To 2000 Psi (137,89 Bar) Differential |
| Wireless Range | Internal Antenna (225 M) |
| Temperature Range | -200°C To +850°C |
|---|---|
| Weight | Depends On Specific Instrument |
| Flange Options | ANSI Class 150 To 1500 |
| Precision | High Precision |
| Wireless Update Rate | 1 Sec. To 60 Min., User Selectable |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
|---|---|
| Temperature Range | -200°C To +850°C |
| Precision | High Precision |
| Measurement Range | Digital Or Analog |
| Power Module Life | Up To 10-year Life, Field Replaceable (order Separately) |
| Wireless Update Rate | 1 Sec. To 60 Min., User Selectable |
|---|---|
| Power Module Life | Up To 10-year Life, Field Replaceable (order Separately) |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Wireless Range | Internal Antenna (225 M) |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
|---|---|
| Weight | Depends On Specific Instrument |
| Wireless Range | Internal Antenna (225 M) |
| Measuring Range | Up To 2000 Psi (137,89 Bar) Differential |
| Sensitivity | Up To 150:1 |
| Measuring Range | (0~5)m / (0~10)m |
|---|---|
| Ambient Temperature | (-20~80)℃ |
| Protection Level | Instrument: IP65, Probe: IP68 |
| Power Supply | (18~28)VDC |
| Packaging Details | Cardboard box + protection |
| Wetted Material | Stainless Steel; 316 / 316L And CF3M |
|---|---|
| Temperature Range | -200°C To +850°C |
| Measurement Range | Digital Or Analog |
| Wireless Range | Internal Antenna (225 M) |
| Wireless Update Rate | 1 Sec. To 60 Min., User Selectable |