| Product Name | Fisher DVC2000 Digital Valve Positioner And China Quick-Change Single-Seat Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Temperature Of Media | Low Temperature, High Temperature, Other |
| Media | Multiple Media |
| Operational Pressure Range | Customized |
| Operating Temperature | Standard Type (P): -45°C To +250°C |
| Product Name | China Pressure Balanced Cage Control Valve |
|---|---|
| Nominal Pressure | PN16/25/40/63/100 |
| Flow Characteristics | Equal Percentage, Linear, Quick-opening |
| Leakage Class | ANSI B16.104: IV,V,VI |
| Nominal Diameter | DN40 To DN400 |
| Features | Easy, Simple, Accurate |
|---|---|
| Type | Digital Valve Positioner |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Diagnostics | Standard Diagnostics,Advanced Diagnostics |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Model Number | 6 Axis Payload 10kg Reach 1450mm Robot Arm Kit And Industri Robot Price RA010N Used Welding Robot For Kawasaki |
|---|---|
| Condition | New And Origin |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
|---|---|
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Condition | New |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Air Supply Pressure | Single-Acting(1.4 To 6.9 Bar), Double-Acting(1.4 To 10.3 Bar) |
| Heating Jacket | Class 150 |
|---|---|
| Seat-plug Seal | Metal Seal/Soft Seal/High-performance Metal Seal |
| Product Name | LTR 43 Electric Control Valve |
| Product | Control Valve |
| Std. Materials | Cast Iron, Carbon Steel, Stainless Steel, Monel |
| Product Name | Samson 44-11 |
|---|---|
| Seat-plug Seal | Metal Seal/Soft Seal/High-performance Metal Seal |
| Warranty | 1 Year |
| ANSI Class | 150 To 2500 |
| Pressure Rating | Class 125 To 300 |
| Product Name | China Pneumatic Bellows Control Valve |
|---|---|
| Nominal Diameter | DN15 ~ DN300 |
| Nominal Pressure | PN16/25/40/63/100 |
| Operating Temperature | -45℃~ 350℃ |
| Valve Body Material | Cast Steel, Chromium-molybdenum Steel, Stainless Steel |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
| Customized Support | OEM |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Power | Pneumatic |
| Customized Support | OEM |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |