| Product | Electropneumatic Positioner |
|---|---|
| Communication | Without |
| Acting | Single Acting Or Double Acting |
| Product Name | Samson 3767 |
| Material | Aluminum |
| Product Name | Pneumatic Ball Valves With Korea Original Tissin TS800/TS805 Series Intelligent Smart Positioner And SMC AW20 Filter Regulator |
|---|---|
| Brand | Tissin |
| Model | TS800 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Valve Size | DN 15-DN 100 |
|---|---|
| Condition | New |
| Supply Pressure | 0.05-16 Bar |
| Length | 130-350mm |
| Height H1 | 335-540mm |
| Protection Class | IP66 |
|---|---|
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Diagnostics | Yes |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
| Valve Type | Diaphragm Valve |
| Process/Valve Temperature Range | -196°C 至 +450°C 以上 |
|---|---|
| Linearity | ±0.5% To ±2.0% Of Span |
| Mounting | Direct Mount On Linear (stem) Or Rotary (ISO 5211) Actuators |
| Input/Output Connections | Conduit Entries Or Integral Connectors |
| Output Air Pressure | 0 To 100% Of Supply Pressure |
| Media | Chemical Liquid |
|---|---|
| Body Type | Eccentric Segmental Ball Valve |
| Body Size | 1"(25A)~12"(300A) |
| Body Rating | ANSI Class 150~600, JIS 10K~40K |
| Fluid Temperature | -45~+400°C |
| Connection | Connection |
|---|---|
| Product | Digital Positioner |
| Hysteresis | 0.2% |
| Diameter Nominal | 2.5 |
| Condition | New And Origin |
| Power Supply | 24V DC (9.5V Minimum For Analog Control, 10V For HART) |
|---|---|
| Ambient Temperature Range | -40°C To 85°C (-40°F To 185°F) Standard; Extended Options Available |
| Material | Aluminum Alloy (standard) Or Stainless Steel (optional) Housing |
| Standard Or Nonstandard | Standard |
| Accuracy | ±0.50% Of Output Span (independent Linearity) |
| Actuator | Pneumatic Diaphragm Actuator (standard) |
|---|---|
| Conditions | New |
| Application | Ethylene, Air Separation, LNG Liquefaction |
| Power | Pneumatic |
| Applicable Medium | Water, Oil, Liquefied Gas, Etc. |
| Type | Single Seat Globe Control Valve |
|---|---|
| Nominal Size | DN32~600 (1 1/4"~24") |
| Pressure Rating | Class150~2500, PN16~420 |
| Connection Type | Flange, SW, BW |
| Flange Face Type | FF, RF, RJ, TG, MFM |