| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
|---|---|
| Diagnostics | Standard Diagnostics,Advanced Diagnostics |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Model Number | SVI II |
| Condition | New |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Input Signal | Electric |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
|---|---|
| Air Supply Pressure | Single-Acting(1.4 To 6.9 Bar), Double-Acting(1.4 To 10.3 Bar) |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Condition | New |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Weight | 3.5 Kg |
|---|---|
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
| Minimum Required Operating Current | 3.6 MA |
| Repeatability | < 0.25% |
| Input Signal Range | 4 - 20 MA HART |
| Weight | 3.5 Kg |
|---|---|
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
| Minimum Required Operating Current | 3.6 MA |
| Repeatability | < 0.25% |
| Input Signal Range | 4 - 20 MA HART |
| Weight | 3.5 Kg |
|---|---|
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
| Minimum Required Operating Current | 3.6 MA |
| Repeatability | < 0.25% |
| Input Signal Range | 4 - 20 MA HART |
| Weight | 3.5 Kg |
|---|---|
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
| Minimum Required Operating Current | 3.6 MA |
| Repeatability | < 0.25% |
| Input Signal Range | 4 - 20 MA HART |
| Diagnostics | Yes |
|---|---|
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
| Input Signal | Electric |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| 50518815 | Local |
|---|---|
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
|---|---|
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Diagnostics | Yes |
| Model Number | DVC6200 |
| Data Interface | Wired |