| Product Name | Lockup Valve KOSO CL-420 Lock Valve |
|---|---|
| Brand | KOSO |
| Model | CL-420 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | Lockup Valve KOSO CL-523H Lock Valve |
|---|---|
| Brand | KOSO |
| Model | CL-523H |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | Rotork YTC Snap Acting Relay YT-520 YT-525 YT-525 For Valve |
|---|---|
| Brand | ROTORK YTC |
| Model | YT-520 YT-525 YT-525 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Snap Acting Relay |
| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
|---|---|
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Power Supply | 4-20 MA |
| Diagnostics | Standard Diagnostics,Advanced Diagnostics |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Control Signal | 4-20 MA |
|---|---|
| Material | Carbon Steel, Stainless, Duplex, Alloy |
| Output Characteristic | Linearity |
| Valve Size | NPS 1, NPS 2 |
| Operating Temperature | Standard Temperature |
| Intrinsically Safe | Class 1, Zone 0, AEx Ia IIC;Class I Division 1 Groups A,B,C,D |
|---|---|
| Hysteresis | 0.2% |
| Minimum Required Operating Current | -20 °C To +80 °C (-4 °F To +178 °F) |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
| Hysteresis | 0.2% |
|---|---|
| Ambient Temperature | -20°C To +60°C |
| Condition | New And Origin |
| Diameter Nominal | 2.5"(63mm), 4"(100mm),6"(150mm) |
| Accuracy | ±1%,±1.6% |
| Input | 4-20 MA |
|---|---|
| Connection | Flange,Clamp,Thread, Sanity Thread |
| Ambient Temperature | -20°C To +60°C |
| Customized Support | OEM |
| Condition | New And Origin |
| Product Name | Pneumatic Parts ROTORK YTC YT-850M YT-850P YT-870P YT-875P YT-870D YT-875D Limit Switch Box For Valve |
|---|---|
| Brand | ROTORK YTC |
| Model | TS800 YT-850M YT-850P YT-870P YT-875P YT-870D YT-875D |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Product Name | Samson 3251 Control Valve And 3271/3277 |
| Customized Support | OEM |
| Temperature Range | -320 To +842 °F (-196 To +450 °C) |
| Std. Materials | Cast Iron, Carbon Steel, Stainless Steel, Monel |