| Degree Of Protection | IP 54 |
|---|---|
| Sensitivity | <0.1 % |
| Material | Aluminum |
| Attachment To | Linear Actuator, Single Acting |
| Usage | Throttling Service |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Approximate Weight 2.7 kg (6 pounds) |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Fisher |
| Power Source | Local |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Samson Type 4708 Regulator Valve Provide Pneumatic Measuring With A Constant Supply Pressure Regulator |
|---|---|
| Set Point Range | 0.2 To 1.6 Bar (3 To 24 Psi) Or 0.5 To 6 Bar (8 To 90 Psi) |
| Air Consumption At 7 Bar Supply Pressure | ≤0.05 Mn³/h |
| Dependency On Inlet Pressure | < 0.01 Bar = 1 Bar |
| Reversing Error | 0.1 To 0.4 Bar (depending On Set Point) |
| Product Name | Fisher DVC2000 |
|---|---|
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |
| Pressure Class | ANSI CL150, ANSI CL300, ANSI CL600, ANSI CL1500 |
|---|---|
| Control Signal | 4-20 MA |
| Critical Service | Dirty Service, Erosive |
| Gas Supply Pressure Range | 140 To 700 KPa |
| Material | Carbon Steel |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Model Number | 3200MD |
| Temperature Of Media | Low Temperature |
| Application | General |
| Max Outlet Pressure | 101 Psig |
|---|---|
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Supply Media | Air, Non Corrosive Gas |
| Input Signal | Electric |
| Product Name | Spirax Sarco PN9000 Series Pneumatic Actuators Work With Spira-trolT K And L Series Control Valves |
|---|---|
| Model | Actuators |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |