| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
|---|---|
| Condition | New |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Supply Pressure | 20 To 150psi |
| Product Name | Kimray Model Ht-12 Tc-700, Tsdh-700 Temperature Comtrollers |
|---|---|
| Brand | KIMRAY |
| Model | HT 12 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | High Pressure Regulators |
| Product Name | Samson Control Valve With Positioner 3766,3767 Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | XYZ-123 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Torque | 34~13500Nm |
| Operating Temperature | Standard Temperature |
|---|---|
| Pressure Class | ANSI CL150, ANSI CL300, ANSI CL600, ANSI CL1500 |
| Gas Supply Pressure Range | 140 To 700 KPa |
| Warranty Period | 1 Year |
| Output Characteristic | Linearity |
| Valve Type | Diaphragm Valve |
|---|---|
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Supply Media | Air, Natural Gas |
| Input Signal | Pneumatic |
| Max Outlet Pressure | 50 Psi |
| Input Signal | 4 To 20 MA DC Constant Current With 30 VDC |
|---|---|
| Supply Pressure | 0.3 Bar (5 Psi) Above Actuator Requirement |
| Supply Medium | Air Or Natural Gas |
| Independent Linearity | ±2 Percent Of Output Signal Span |
| Hysteresis | 0.6 Percent Of Span |
| Input Signal | 4 To 20 MA DC Constant Current With 30 VDC |
|---|---|
| Supply Pressure | 0.3 Bar (5 Psi) Above Actuator Requirement |
| Supply Medium | Air Or Natural Gas |
| Independent Linearity | ±2 Percent Of Output Signal Span |
| Hysteresis | 0.6 Percent Of Span |
| Type | V Type Control Ball Valve |
|---|---|
| Body Material | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy Steel, Duplex Steel |
| Trim Material | Stainless Steel, Alloy Steel, Duplex Steel |
| Face To Face | ISA S75.04 (ANSI Class 150~600) |
| Seal Face Type | WF, WJ, RF, RTJ, FF |
| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
|---|---|
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas – Regulated And Filtered |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Model Number | SVI II |
| Type | Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Mounting Type | Actuator Mounted |
| Supply Media | Air |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |