| Power Supply | Loop Powered From 4-20mA Control Signal |
|---|---|
| Load Voltage | 11.0 VDC At 20 MA DC / 10.0 VDC At 4 MA DC |
| Acting Type | Single Or Double |
| Supply Medium | Air Or Nitrogen |
| Digital Communicatin | HART 7 |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
|---|---|
| Normal Operating Temperature Range | -25℃~80℃ (standard Type) |
| Pressure Gauge Connection Size | PT1/8, NPT1/8 |
| Input Pressure Range | 0.14~0.7MPa |
| Input Current Range | 4~20mA DC |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Input Signal Options | 4-20 MA (analog), HART, FOUNDATION Fieldbus |
|---|---|
| Air Supply Pressure | 3-7 Bar |
| Protection Rating | IP66 |
| Accuracy | ≤ 0.25 % |
| Temperature Range | -52 °C To +85 °C (-62 °F To +185 °F) |
| Supply Pressure | 0.14 To 0.7 MPa= 1.4 To 7 Bar = 20 To 102 Psi |
|---|---|
| Ingaress Protection | IP66 |
| Weight | 2.7kg/2.8kg |
| Flow Capacity | 80 LPM (sup = 0.14 MPa)2.83 CFM (sup = 20 Psi) |
| Repeatability | ±0.5% F.S |
| Condition | New |
|---|---|
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Supply Pressure | 20 To 150psi |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas – Regulated And Filtered |
| Condition | New |
|---|---|
| Model Number | SVI II |
| Air Supply Pressure | Single-Acting(1.4 To 6.9 Bar), Double-Acting(1.4 To 10.3 Bar) |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
| Diagnostics | Standard Diagnostics,Advanced Diagnostics |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |