| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Mod6524 184400el Number | 3582I |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Duty Cycle | 100% Continuous Rating |
| Working Pressure | 10.3 Bar (150psig) |
|---|---|
| Trip Point | Adjustable From A Min 2.8 Bar To A Max 72 Percent Pressure |
| Model Name | 377D, 377L,377U, 377CW Trip Valve |
| Mounting | Manifold Mounted, Yoke Mounted Or Bracket Mounted |
| Body Connections | 1/4 NPT Internal |
| Maximum Hysteresis | 0.3 % |
|---|---|
| Stroke Range | 8-260 Mm |
| Model Number | SRD991 |
| Input Pressure | 1.4-6 Bar |
| Linearity | < 0.4 % Of The Travel Span |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Model Number | 3200MD |
| Temperature Of Media | Low Temperature |
| Application | General |
| Supply Pressure | 0.14 To 0.7 MPa= 1.4 To 7 Bar = 20 To 102 Psi |
|---|---|
| Ingaress Protection | IP66 |
| Weight | 2.7kg/2.8kg |
| Flow Capacity | 80 LPM (sup = 0.14 MPa)2.83 CFM (sup = 20 Psi) |
| Repeatability | ±0.5% F.S |
| Pma | 16 Bar G @ 120 °C |
|---|---|
| Application Scenario | Water, Steam, Gas, Etc |
| Sizes | DN 50 To 1200 NPS 2 To 48 |
| Signal Pressure | Max. 0 To 6.0 Bar |
| Input | 4-20 MA |
| Output Pressure | 0.1-10 Bar |
|---|---|
| Protection Class | IP66 |
| Communication | HART 7/Foundation Fieldbus |
| Operating Temp | -52°C–185°F (-62°C–85°C) |
| Input Signal | 4-20mA + HART/Foundation Fieldbus |
| Maximum Hysteresis | 0.3 % |
|---|---|
| Stroke Range | 8-260 Mm |
| Model Number | SRD991 |
| Input Pressure | 1.4-6 Bar |
| Linearity | < 0.4 % Of The Travel Span |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
|---|---|
| Diagnostics | Yes |
| Power Source | Local |
| Area Classification | Explosion Proof, Intrinsically Safe, FISCO, Type N, Flame Proof, Non-incendive For FM |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Input Signal | 4-20 MA DC (9-28 V DC Loop) |
|---|---|
| Repeatability | ±0.5% F.S. |
| Ambient Temp | Standard: -20 °C To +70 °C (-4 °F To +158 °F) |
| Weight | Approx. 2.7-2.8 Kg (6.0-6.2 Lb) |
| Protection | IP66 |