| Ambient Temperature | -20 ~ +70℃ |
|---|---|
| Repeatability | Within ± 0.5% F.S |
| Supply Air Pressure | Max. 7.0bar (100psi) |
| Input Signal | 0.2 ~ 1.0bar (3 - 15psi) |
| Weight | 2.1 Kg |
| Protection Class | IP66 |
|---|---|
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Diagnostics | Yes |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
| Valve Type | Diaphragm Valve |
| Operating Temperature Limits | -58°F To 185°F (-50°C To 85°C) |
|---|---|
| Supply Pressure Effect | 0.05% Per Psi |
| Insulation Resistance | Greater Than 10 G Ohms At 50% RH |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Digital Positioner | 4 - 20 MA (HART) |
|---|---|
| Communication Protocol | HART |
| Humidity | 0-100% Non-condensing |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Compliance Voltage | 10 VDC |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Weight | 2 Kg |
| Termination | Screw-type Terminals |
| Optional Output Signals | 4 To 20 MA Position Retransmit |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Size | 1/4 NPT |
|---|---|
| Rated Travel | 7.5/15/30 |
| Opening Angle | 24 To 100° |
| Voltage | 24VDC |
| Packaging Details | Paper box + protection |
| Signal Range | 4-20mA |
|---|---|
| Supply Air Pressure | 1.4-10 Bar (20-145 Psig) |
| Ambient Temperature | -40 ... 85°C (-40 ... 185°F) |
| Protection Class | IP 66/Type 4X |
| Housing And Cover | Aluminum (Alloy No. 230) Powder Coated |
| Weight | 3.5 Kg |
|---|---|
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
| Minimum Required Operating Current | 3.6 MA |
| Repeatability | < 0.25% |
| Input Signal Range | 4 - 20 MA HART |
| Input | 4-20 MA DC (resistance 300 Ω) |
|---|---|
| Communication | HART6 (AVP102) |
| Air Supply | 140-700 KPa |
| Air Use | 4 L/min (N) Single-acting At Balance |
| Max Flow | 110 L/min (N) Single-acting At 400 KPa |
| Power Supply | Two-wire, 4-20 MA ,10.0 VDC Plus Line Losses |
|---|---|
| Input Signal Range | 4 - 20 MA |
| Compliance Voltage | 10 To 32 VDC @ 20 MA |
| Effective Resistance | 500 Ω @ 20 MA Typical |
| Communications | HART Protocol (Logix 382X- Only) |