| Enclosure | Weather Proof |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Action | Single / Double Acting |
| Supply Pressure | 140~800kPa (1.4~8bar , 20~116psi) |
| Model Number | SHP |
|---|---|
| Operating Temperature Range | -55°C / +85°C |
| Input Voltage Range | 10-30V (Ex Ia) / 18-30V (Ex D) / 17V-30V |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
|---|---|
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Operating Humidity Range | 5~95%R.H.(non-condensed) |
|---|---|
| Action | Single / Double |
| Model Number | Kgp 5000 |
| Input Signal | 4~20mADC |
| Warranty | 1 Year |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | SVI2-21113111 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | SVI2-21113111 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | SVI2-22123121 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Model Number | 3200MD |
| Temperature Of Media | Low Temperature |
| Application | General |
| Battery Life | Approx. 30 Hours Continuous Use At 20 MA Output |
|---|---|
| Accessories | Carrying Case, Test Leads, Alligator Clips, User Manual, Certificate Of Calibration |
| Power Output | 24V DC Nominal, 30 MA Max |
| Optional Accessories | Pressure Modules, Temperature Sensors, Communication Cables, PC Software |
| Power Supply | 9V DC 4 X 1.5V AA Batteries Or Rechargeable Battery |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Model Number | 3200MD |
| Temperature Of Media | Low Temperature |
| Application | General |