| Brand | Samson |
|---|---|
| Model | 3730-3 Positioner |
| Product | Positioner |
| Communication | HART Communications |
| Control Loop | 4 To 20 MA |
| Communication Platform | HART |
|---|---|
| Ambient Temperature Range | -40°C To +83°C (-40°F To +182°F) |
| Maximum Outlet Pressure | 150 Psi |
| Control Range | 0-100% |
| Data Interface | Wired |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
|---|---|
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Condition | New And Origin |
| Certifications | CSA, FM, ATEX, IECEx, CUTR, Peso, KGS, INMETRO, NEPSI, TIIS, Natural Gas Certified |
| Warranty | One Year |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Model Number | 3200MD |
| Temperature Of Media | Low Temperature |
| Application | General |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Model Number | D30 |
| Output Signal | 4-20 MA DC |
| Material | Die-cast Aluminum |
| Weight | 1.8 Kg |
| Accessories | Carrying Case, Test Leads, Alligator Clips, User Manual, Certificate Of Calibration |
|---|---|
| Power Output | 24V DC Nominal, 30 MA Max |
| Output Resolution | 0.001 MA |
| Power Supply | 9V DC 4 X 1.5V AA Batteries Or Rechargeable Battery |
| Display | LCD Display, 2 Lines X 16 Characters |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | Svi2 Ap-21123121 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | Svi2 Ap-21123121 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | SVI2-21113121 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | SVI2-21123111 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |