| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | SVI2-21123111 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | SVI2-21123111 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
| Volume Capacity | Standard Flow |
|---|---|
| Diagnostic | SD Version – Standard Diagnostics |
| Electronics | 4-20mA - Loop Powered |
| Model Number | SVI2-22123121 |
| LCD Interface / Housing Material | With Display And Pushbuttons |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box/non-fumigation wooden box |
|---|---|
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | FOXBORO SRD991 |
| Product Name | Azbil Smart Pneumatic Positioners AVP300/301/302 Positioner |
|---|---|
| Brand | Azbil |
| Model | AVP300/301/302 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | Samson Positioner Valve Type 3731-3 3730-2 3730-3 3730-4 3730-5 And Digital Positioner For Valve |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3730 |
| Matrial | Aluminum /stainless Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Brand | Samson |
|---|---|
| Model | 3730-3 Positioner |
| Product | Positioner |
| Communication | HART Communications |
| Control Loop | 4 To 20 MA |
| Brand | Samson |
|---|---|
| Model | 3730-3 Positioner |
| Product | Positioner |
| Communication | HART Communications |
| Control Loop | 4 To 20 MA |
| Diagnostics | Yes |
|---|---|
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Type | Positioner |
| Supply Pressure | 150 PSI |
| Connection | Flange,Clamp,Thread, Sanity Thread |