| Input Signal | 3-15 Psi Pneumatic Or 4-20 MA Electrical Signal |
|---|---|
| Standard Operating Temperature | -20°C To 70°C, Custom Range Available On Request |
| CV Max Low Flow | ND 1/4" Inlet 0.34 Outlet 0.34; ND 1/2" Inlet 0.637 Outlet 0.79 |
| Feeding Connection | ND 1/4" For SA/CL-2, ND 1/2" For SA/CL-1 |
| Supply Pressure | 2.5 To 7 Bar |
| Packaging Details | Carton/Wooden Case Packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 6-8 weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 800 sets per year |
| Place of Origin | Japan |
| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
|---|---|
| Condition | New |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Supply Pressure | 20 To 150psi |
| Condition | New |
|---|---|
| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
| Model Number | SVI II |
| Supply Pressure | 20 To 150psi |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Features | Easy, Simple, Accurate |
|---|---|
| Condition | New |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Supply Pressure | 20 To 150psi |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
|---|---|
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas – Regulated And Filtered |
| Power Supply | 4-20 MA |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
|---|---|
| Hysteresis + DeadBand | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas – Regulated And Filtered |
| Condition | New |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
| Valve Size | DN 15-DN 100 |
|---|---|
| Condition | New |
| Supply Pressure | 0.05-16 Bar |
| Length | 130-350mm |
| Height H1 | 335-540mm |
| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
|---|---|
| Condition | New |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Supply Pressure | 20 To 150psi |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
|---|---|
| Supply Pressure(Single-Acting) | 20 To 100 Psi Max (1.4 To 6.9 Bar) |
| Supply Pressure(Double-Acting) | 20 To 150 Psi Max (1.4 To 10.3 Bar) |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe;Rotary And Linear |
| Signal - Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |