| Input Signal | 4-20 MA DC |
|---|---|
| Linearity | ≤ ±0.75% Of Span |
| Air Consumption | 0.24 Normal M³/h At 1.4 Bar (approx.) |
| Housing Material | Aluminum Or Stainless Steel |
| Ambient Temperature | -40 °C To +80 °C |
| Model Number | DVC6200 |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnosis | Have |
| Input Signal | Electrical |
| Maximum Outlet Pressure | 145 Psig |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | 6524 184400 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Body Material | Brass |
| Supply Power | Loop Powered, 4- 20 MA |
|---|---|
| Hlysteresis | < 0.5% |
| Supply Pressure | 1 4 8 Bar / 20-115 Psi |
| Air Quality | Acc. To ISO 8573-1 |
| Protection Class | IP66. Nema 4x |
| Power Supply | Loop Powered From 4-20mA Control Signal |
|---|---|
| Load Voltage | 11.0 VDC At 20 MA DC / 10.0 VDC At 4 MA DC |
| Acting Type | Single Or Double |
| Supply Medium | Air Or Nitrogen |
| Digital Communicatin | HART 7 |
| Input Current Range | 4~20mA DC |
|---|---|
| Air Source Connection Size | PT1/4, NPT1/4 |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Input Pressure Range | 0.14~0.7MPa |
| Pressure Gauge Connection Size | PT1/8, NPT1/8 |
| Communication Port Protocol | HART, 4...20 MA Profibus FOUNDATION Fieldbus |
|---|---|
| Pneumatic Connection Type | 0.25 Inch 18 NPT G 1/4 |
| Input Pressure | 1.4...6 Bar |
| Stroke Range | 8...260 Mm |
| Maximum Hysteresis | 0.3 % |
| Input Signal | 4~20mA DC |
|---|---|
| Impedance | 500Ω (20mA DC) |
| Supply Pressure | 0.14~0.7MPa |
| Stroke | Linear Type:10~150mm, Rotary Type:0~90º |
| Air Connection | PT1/4, NPT1/4 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Air Connections | G Or NPT |
| Input Signal | 4-20 MA DC |
| Linearity | <0.4% |