| Influences Temperature | ≤0.15 %/10 K |
|---|---|
| Housing Materials | Polyphthalamide (PPA) |
| Model Number | 3725 |
| Sensitivity | ≤ 0.1 % |
| Degree Of Protection | IP66 |
| Model Number | ND9000 |
|---|---|
| Oil Class | 3 |
| Supply Pressure | 1.4-8bar |
| Protection Class | IP66 |
| Acting Type | Single / Double |
| Housing Material | Anodised Aluminium Alloy An Composited Polymer |
|---|---|
| Weight | 1.8kg -3.4kg |
| Supply Pressure | 1.4-8 Bar |
| Supply Power | 4-20 MA |
| Voltagemax | 30VDC |
| Model Number | ND9000 |
|---|---|
| Oil Class | 3 |
| Supply Pressure | 1.4-8bar |
| Protection Class | IP66 |
| Acting Type | Single / Double |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Sensitivity | ≤ 0.1 % |
| Hysteresis | ≤ 0.3 % |
| Housing Materials | Polyphthalamide (PPA) |
| Influences Temperature | ≤0.15 %/10 K |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | DVC2000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Body Material | Brass |
| Storage Temperature Limits | -58° F To 185° F (-50° C To 85° C) |
|---|---|
| Supply Pressure Effect | 0.05% Per Psi Unit |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Repeatability | ± 0.3% Full Span |
| Temperature Effect | < 0.005% /° F Typical; -40° F To 180° F (< 0.01% /° C ) |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
|---|---|
| Communication | HART |
| Protection Class | IP66 / NEMA 4X Enclosure |
| APPROVALS | Ex Ia / Ex NA: ATEX, IECEx, INMETRO |
| Packaging Details | Carton + Wooden crate + Protective packaging |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
|---|---|
| Communication | HART |
| Protection Class | IP66 / NEMA 4X Enclosure |
| APPROVALS | Ex Ia / Ex NA: ATEX, IECEx, INMETRO |
| Packaging Details | Carton + Wooden crate + Protective packaging |
| Product Name | China Pneumatic Control Valve With Valve Controller Fisher DVC6205+DVC6215 Remote Travel Sensor Split Type Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | Fisher EMERSON |
| Model | Fisher DVC6205+DVC6215 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |