| Input Signal | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Air Supply | 1.4 To 10.3 Bar (20 To 150 Psig) |
| Protection Rating | IP66 |
| Operating Temperature | -40°C To 80°C (-40°F To 176°F) |
| Communication Protocol | HART 6/7 |
| Input Signal | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Air Supply | 1.4 To 10.3 Bar (20 To 150 Psig) |
| Protection Rating | IP66 |
| Operating Temperature | -40°C To 80°C (-40°F To 176°F) |
| Communication Protocol | HART 6/7 |
| Input Signal | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Packaging Details | Corrugated box + Wooden crate + Protection |
| Delivery Time | 60-75 work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 units per year |
| Input Signal | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Packaging Details | Corrugated box + Wooden crate + Protection |
| Delivery Time | 60-75 work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 units per year |
| Input Signal | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Packaging Details | Corrugated box + Wooden crate + Protection |
| Delivery Time | 60-75 work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 units per year |
| Temperature | -40 ° +85° |
|---|---|
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Model Number | Masoneilan SVI1000/SVI2/SVI3 |
| Brand Name | Masoneilan |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Temperature | -40 ° +85° |
|---|---|
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Model Number | Masoneilan 4700E/SVI2/SVI3 |
| Brand Name | Masoneilan |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Pma | 16 Bar G @ 120 °C |
|---|---|
| Application Scenario | Water, Steam, Gas, Etc |
| Sizes | DN 50 To 1200 NPS 2 To 48 |
| Signal Pressure | Max. 0 To 6.0 Bar |
| Input | 4-20 MA |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Input Signal Options | 4-20 MA (analog), HART, FOUNDATION Fieldbus |
|---|---|
| Air Supply Pressure | 3-7 Bar |
| Protection Rating | IP66 |
| Accuracy | ≤ 0.25 % |
| Temperature Range | -52 °C To +85 °C (-62 °F To +185 °F) |