| Type | Butterfly Valves |
|---|---|
| Brand Name | Keystone |
| Model | F990 |
| MOQ | 1 Set |
| Size | DN15 To DN300 |
| Product Name | Pneumatic Parts ROTORK YTC SPTM-5V Smart Position Transmitter For Valve |
|---|---|
| Brand | ROTORK YTC |
| Model | SPTM-5V |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | EMERSON Tescom 26-2700 Series Backpressure Control Regulator |
|---|---|
| Brand | TESCOM |
| Model | 26-2700 |
| Seat, Main Valve | CTFE, Vespel SP21 |
| Bonnet, Back-cap,Body | Brass, 303 Stainless Steel, 316 Stainless Steel |
| Deviation | ≤1 % |
|---|---|
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Signal Range | 4 To 20 MA |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
| Degree Of Protection | IP 66/NEMA 4X |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Deviation | ≤1 % |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
| Direction Of Action | Reversible |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Media | Gas |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
| Hysteresis | ≤0.3 % |
| Signal Range | 4 To 20 MA |
|---|---|
| Media | Gas |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
| Degree Of Protection | IP 66/NEMA 4X |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
| Customized Support | OEM |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
|---|---|
| Deviation | ≤1 % |
| Direction Of Action | Reversible |
| Warranty | 1 Year |
| Customized Support | OEM |
| Hysteresis | ≤0.3 % |
|---|---|
| Sensitivity | ≤0.1 % |
| Power | Pneumatic |
| Media | Gas |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |