| Communication Protocol | 3-15 Or 6-30 Psi, 0.2 -1.0 Or 0.4 -2.0 Bar Pneumatic Signal |
|---|---|
| Input Signal | Pneumatic |
| Max Outlet Pressure | 50 Psi |
| Mounting Type | Actuator Mounted |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Model Number | AVP 100 |
| Output Signal | 4-20 MA DC |
| Air Supply Pressure | 140 To 700kPa |
| Electrical Connections | 1/2 NPT Internal Thread |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Model Number | AVP 100 |
| Output Signal | 4-20 MA DC |
| Air Supply Pressure | 140 To 700kPa |
| Electrical Connections | 1/2 NPT Internal Thread |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Weight: Approx. Approximate Weight 3582: 2.5 kg (5.5 pounds) 3582i: 3.6 kg (8 pounds) |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Fisher |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Weight: Approx. Approximate Weight 3582: 2.5 kg (5.5 pounds) 3582i: 3.6 kg (8 pounds) |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Fisher |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Input Signal | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Air Supply | 1.4 To 10.3 Bar (20 To 150 Psig) |
| Protection Rating | IP66 |
| Operating Temperature | -40°C To 80°C (-40°F To 176°F) |
| Communication Protocol | HART 6/7 |
| Accuracy | ±1%,±1.6% |
|---|---|
| Ambient Temperature | -20°C To +60°C |
| Diameter Nominal | 2.5"(63mm), 4"(100mm),6"(150mm) |
| Input Signal | 4-20 MA HART |
| Material | Aluminum |