| Temperature Range | -320 To +842 °F (-196 To +450 °C) |
|---|---|
| ANSI Class | 150 To 2500 |
| Heating Jacket | Class 150 |
| Size | 1/2 |
| Warranty | 1 Year |
| Valve Size | DN 15 To DN 50 |
|---|---|
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Actuator Material | Aluminum Alloy |
| Temperatures | -196°C To 600°C (-321°F To 1112°F) |
| Valve Style | Ball Valve |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Approximate Weight 3610J positioners: 2.5 kg (5.6 pounds) 3620J positioners: 3.6 kg (8.0 pounds) |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Week |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Fisher |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Approximate Weight 3610J positioners: 2.5 kg (5.6 pounds) 3620J positioners: 3.6 kg (8.0 pounds) |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Fisher |
| Input | 4-20 MA |
|---|---|
| Connection | Flange,Clamp,Thread, Sanity Thread |
| Ambient Temperature | -20°C To +60°C |
| Customized Support | OEM |
| Condition | New And Origin |
| Size | 1/2 |
|---|---|
| Heating Jacket | Class 150 |
| Customized Support | OEM |
| Pressure Rating | Class 125 To 300 |
| Temperature Range | -320 To +842 °F (-196 To +450 °C) |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
|---|---|
| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
|---|---|
| Model Number | SVI II |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
| Handwheel Operation | Manual |
|---|---|
| Rotation Angle | Min 2.5° Max 100° |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Media | Gas |
| Model Number | SA/SAR/SAV/SAVR/SAEX |
| Certifications | ATEX, FM, IEC, And CSA Approvals. Intrinsically Safe And Non-incendive (energy Limited) |
|---|---|
| Version For Longer Running | S2 - 30 Min Duty |
| Torque Range | 10 Nm To 32 000 Nm |
| Handwheel Operation | Manual |
| Output Speed | 4 To 180 Rpm |