| Torque Range | 10 Nm To 32 000 Nm |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Corrosion Protection | KS |
| Seal Protection | IP68 |
| Version For Longer Running | S2 - 30 Min Duty |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
|---|---|
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Packaging Details | Cardboard box |
| Rotation Angle | Min 2.5° Max 100° |
|---|---|
| Model Number | SA/SAR/SAV/SAVR/SAEX |
| Media | Gas |
| Output Speed | 4 To 180 Rpm |
| Corrosion Protection | KS |
| Media | Gas |
|---|---|
| Ambient Temperature | - 30 °C To +70 °C |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Corrosion Protection | KS |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 2.25 Kg To 9.9 Kg Depending On Model Variant |
|---|---|
| Mounting Compatibility | Rotary/linear Actuators |
| Protocols | HART 5/7, Foundation Fieldbus, Profibus PA |
| Ambient Temperature | -20 °C To +85 °C (standard); Options Down To -55 °C Available |
| Valve Type | Control Valve |
| Product Name | Lockup Valve KOSO CL-420 Lock Valve |
|---|---|
| Brand | KOSO |
| Model | CL-420 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | Masonelian 21000 Series Globe Valves Wirh SVI2 21123121 Positioner And 87/88 Actuator |
|---|---|
| Model | 21000 |
| Size | 3/4" Through 8" |
| SUPPLY | Pneumatic |
| Brand | Masonelian |
| Protection Class | IP66 |
|---|---|
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Diagnostics | Yes |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
| Valve Type | Diaphragm Valve |
| Type | Butterfly Valves |
|---|---|
| Brand Name | Keystone |
| Model | F990 |
| MOQ | 1 Set |
| Size | DN15 To DN300 |
| Product Name | Valve Controllers Emerson TopWorx TVF, TVL TVH Valves Positioners |
|---|---|
| Brand | Emerson TopWorx |
| Model | TVF, TVL TVH |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |