| Input Signal | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Air Supply | 1.4 To 10.3 Bar (20 To 150 Psig) |
| Protection Rating | IP66 |
| Operating Temperature | -40°C To 80°C (-40°F To 176°F) |
| Communication Protocol | HART 6/7 |
| Input Signal | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Packaging Details | Corrugated box + Wooden crate + Protection |
| Delivery Time | 60-75 work days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 units per year |
| Packaging Details | Carton/Wooden Case Packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 6-8 weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 800 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Operating Temp. Range | -45~566℃ |
|---|---|
| Operational Pressure Range | PN16-420 |
| Port Size | 32-600mm(1.26-23.62in) |
| Flange Standard | JIS B2201 JB/T79.1 ASME B16.5 HG20592 |
| Connection Type | Flange Weld SW BW |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Weight: Approx. Approximate Weight 3582: 2.5 kg (5.5 pounds) 3582i: 3.6 kg (8 pounds) |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Fisher |
| Valve Body Design Conditions | PN16 |
|---|---|
| Size | 340*240*240mm |
| Weight | 82kg |
| PMA - Maximum Allowable Pressure | 16 Bar G |
| TMA - Maximum Allowable Temperature | 220℃ |
| Application | LNG, Air Separation, Petrochemicals |
|---|---|
| Temperature Of Media | Low Temperature |
| Pressure Rating | ANSI 150~600,PN16~40 |
| Actuator | Multi-Spring Pneumatic Diaphragm Actuator |
| Nominal Size | DN80~DN400 |
| Supply Air | 2.5-10 Bar |
|---|---|
| Air Output Capacity | Up To 60 M³/h (with Two Modules) |
| Protection | IP66 |
| Ambient Temp | -40 °C To +85 °C |
| Housing | Aluminium, Stainless Steel |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Approximate Weight 2.7 kg (6 pounds) |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Fisher |
| Attachment | Pipe Or Wall Mounting |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Ambient Temperature | -40 … +60°C |
| Material | Steel |
| Weight, Approx. | 1.8 Kg |