| Product Name | ABB Valve Positioner TZIDC-210 TZIDC-220 Digital Positioner And Fisher 67CFR Regulator For Chinese Brand Control Valve |
|---|---|
| Brand | ABB |
| Model | TZIDC-210 TZIDC-220 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | ABB Valve Positioner TZIDC-210 TZIDC-220 Digital Positioner And Fisher 67CFR Regulator For Chinese Brand Control Valve |
|---|---|
| Brand | ABB |
| Model | TZIDC-210 TZIDC-220 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Connection | Connection |
|---|---|
| Product | Digital Positioner |
| Hysteresis | 0.2% |
| Diameter Nominal | 2.5 |
| Condition | New And Origin |
| Input | 4-20 MA |
|---|---|
| Condition | New |
| Supply Pressure | 150 PSI |
| Connection | Flange,Clamp,Thread, Sanity Thread |
| Accuracy | ±1%,±1.6% |
| Product Name | Masoneilan 28000 Series Varipak Valve |
|---|---|
| Temperature Range | -196 °C To +343 °C; Varilog: -29 °C To +343 °C |
| Pressure Ratings | ANSI 150-1500 (flange), ANSI 150-2500 (flangeless/threaded) |
| Actuator | Spring Diaphragm (direct/reverse Action) |
| Power | Pneumatic |
| Product Name | Masoneilan SVI2 Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Condition | New |
| Valve Type | Linear Or Rotary Motion Control Valve |
| Repeatability | ± 0.3 Percent Full Span |
| Power Supply | 4-20mA |
| Product Name | Masoneilan SVI2 Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Condition | New |
| Valve Type | Linear Or Rotary Motion Control Valve |
| Repeatability | ± 0.3 Percent Full Span |
| Power Supply | 4-20mA |
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Input Signal | Electric |
| Max Outlet Pressure | 101 Psig |
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas |
|---|---|
| Power Supply | 4-20mA |
| Connections (Supply And Actuator) | 1/2" NPT |
| Accuracy | ± 0.5 Percent Full Span |
| Valve Type | Control Valve |
| Port | Main Ports |
|---|---|
| Other Name | Smart Valve Positioner |
| Model | EDP300 |
| Original Place | Germany |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Weight: Approx. 3.5Kg/set |