| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Input Signal | Electric |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
|---|---|
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Condition | New |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Air Supply Pressure | Single-Acting(1.4 To 6.9 Bar), Double-Acting(1.4 To 10.3 Bar) |
| Name | China Pneumatic Control Valve With Rotork Actuator Dvc2000 Positioner 67 |
|---|---|
| Model | DVC2000 |
| Type | Digital Valve Controller |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Diagnostics | Yes |
| Product Name | Samson Positioner Valve Type 3731-3 3730-2 3730-3 3730-4 3730-5 And Digital Positioner For Valve |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3730 |
| Matrial | Aluminum /stainless Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | Samson Digital Valve Positioner 3725 For Pressure Control Valve Smart Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3725 |
| Matrial | Aluminum /stainless Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Type | High-capacity, High-precision Digital Pneumatic Positioner |
|---|---|
| Flow Rate | Supply/Exhaust Cv Max 2.3 (high Flow); ≤0.3 (low Flow) |
| Certifications | Intrinsically Safe (Ex Ia), Explosion Proof (Ex D), IP66/NEMA 4X |
| Communication | 4-20mA, HART 7, USB, FDI Driver For DCS Connection |
| Operating Pressure | 2.5-10.4bar (fail Freeze 8bar, Natural Gas 6bar) |
| Valve Type | Control Valve Part |
|---|---|
| Customized Support | OEM |
| Brand Name | Fisher |
| Warranty | 1 Years |
| Model Number | DVC6200, DVC2000, 3582, 3610, 3570 |
| Port | Main Ports |
|---|---|
| Item | Control Valve Positioner |
| Model | EDP300 |
| Feature | Digital |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Weight: Approx. 3.5Kg/set |
| Features | Easy, Simple, Accurate |
|---|---|
| Type | Digital Valve Positioner |
| Power Supply | 4-20 MA |
| Air Supply Pressure | Single-Acting(1.4 To 6.9 Bar), Double-Acting(1.4 To 10.3 Bar) |
| Hysteresis + DeadBand | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Product Name | Original Flowserve Positioner UAS Logix 3200 MD Pneumatic Digital Valve Positioner With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |