| Power Supply | 24V DC (9.5V Minimum For Analog Control, 10V For HART) |
|---|---|
| Ambient Temperature Range | -40°C To 85°C (-40°F To 185°F) Standard; Extended Options Available |
| Material | Aluminum Alloy (standard) Or Stainless Steel (optional) Housing |
| Standard Or Nonstandard | Standard |
| Accuracy | ±0.50% Of Output Span (independent Linearity) |
| Port | Main Ports |
|---|---|
| Item | Intelligent Valve Positioner |
| Model | EDP300 |
| Feature | Advanced Performance |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Weight: Approx. 3.5Kg/set |
| Name | CONTROL VALVES - CAVCONTROL ASME B16.34 With PMV D20 Positioner |
|---|---|
| Brand | Valtek |
| Model | CHANNELSTREAM |
| Valve Type | CAVITATION SOLUTION |
| Sub-Type | Cavitation Elimination |
| Name | Valtek Mark Series DiamondBack Control Valve With PMV PT700 Positioner |
|---|---|
| Brand | Valtek |
| Model | DiamondBack |
| Valve Type | CAVITATION SOLUTION |
| Sub-Type | Cavitation Elimination |
| Product Name | Masonelian 21000 Series Globe Valves Wirh SVI2 21123121 Positioner And 87/88 Actuator |
|---|---|
| Model | 21000 |
| Size | 3/4" Through 8" |
| SUPPLY | Pneumatic |
| Brand | Masonelian |
| Port | Main Ports |
|---|---|
| Model | EDP300 |
| Item | Intelligent Valve Positioner |
| Feature | Durable |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Weight: Approx. 3.5Kg/set |
| Name | 732E Eccentric PARA-SEAL Butterfly Valve For KOSO Control Valve With Flowserve APEX4000 Series Positioner |
|---|---|
| Type | 732E |
| Body Size | 3"(80A)~96"(2400A) |
| Body Rating | ANSI/ASME Class 150~1500 |
| Fluid Temperature | -196~600° |
| Product Name | Fisher DVC2000 Valve Positioner And China Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Supply Media | Air, Non Corrosive Gas |
| Product Name | Fisher DVC2000 Digital Valve Positioner And China Quick-Change Single-Seat Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Temperature Of Media | Low Temperature, High Temperature, Other |
| Media | Multiple Media |
| Operational Pressure Range | Customized |
| Operating Temperature | Standard Type (P): -45°C To +250°C |
| Communication | HART Revision 5 Or 7 Protocol |
|---|---|
| Air Supply Pressure | Single-Acting: 20 To 100 Psi Max (1.4 To 6.9 Bar) |
| Actuator Size | 2-12 Inch |
| Materials | Tropicalized Aluminum |
| Air Supply | 30 Psi (2.1 Bar |