| Features | Easy, Simple, Accurate |
|---|---|
| Model Number | SVI II |
| Power Supply | 4-20 MA |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Diagnostics | Standard Diagnostics,Advanced Diagnostics |
| Data Interface | Wired |
|---|---|
| Input Signal | Electric |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Model Number | DVC6200 |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Product Name | KOSO EPA801 Smart Positioner Electro Pneumatic Positioner |
|---|---|
| Brand | KOSO |
| Model | EPA801 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas – Regulated And Filtered |
|---|---|
| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
| Supply Pressure | 20 To 150psi |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Type | Digital Valve Positioner |
| Name | Butterfly L Valves BTV Control Valve With 3800MD Digital Positioner For Flowserve |
|---|---|
| Brand | Durco |
| Model | BTV |
| Valve Type | Butterfly Valve |
| Sub-Type | Lined |
| Model | Spirax Sarco Valve Positioner Price For EP500 Smart Electro Pneumatic Positioner |
|---|---|
| Connection Type | 2 Wire |
| Output Signal | 4 ~ 20 MA DC |
| Brand | Spirax Sarco |
| Bus/Sensor | 4-20 MA Transmitter |
| Product Name | The ROTORK YTC Smart Posititioner Ytc 3300 Series Electric Control Valve With Positioner Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | YT-3300 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Data Interface | Wired |
|---|---|
| Input Signal | Electric |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Model Number | DVC6200 |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Product Name | Neles ND7000 ND9000 Series Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
| Protection Class | IP66 |
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Valve Type | Control Valve |
| Product Name | Neles ND7000 Intelligent Valve Controller |
|---|---|
| Communication | HART |
| Diagnostics | Yes |
| Protection Class | IP66 |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |