| Product Name | Position Master ABB Digital Valve Positioner For Pressure Control Valve EDP300 Series Smart Positioner |
|---|---|
| Brand | ABB |
| Model | EDP300 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Pressure Regulators |
| Product Name | Original Flowserve Positioner UAS Logix 3200 MD Pneumatic Digital Valve Positioner With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Product Name | ABB Valve Positioner TZIDC-210 TZIDC-220 Digital Positioner And Fisher 67CFR Regulator For Chinese Brand Control Valve |
|---|---|
| Brand | ABB |
| Model | TZIDC-210 TZIDC-220 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Input | 4-20 MA |
|---|---|
| Condition | New |
| Supply Pressure | 150 PSI |
| Connection | Flange,Clamp,Thread, Sanity Thread |
| Accuracy | ±1%,±1.6% |
| Product Name | KOSO EPA801 Smart Positioner Electro Pneumatic Positioner |
|---|---|
| Brand | KOSO |
| Model | EPA801 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | Yes |
| Input Signal | Electric |
| Max Outlet Pressure | 101 Psig |
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas – Regulated And Filtered |
|---|---|
| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
| Supply Pressure | 20 To 150psi |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Type | Digital Valve Positioner |
| Port | Main Ports |
|---|---|
| Other Name | Smart Valve Positioner |
| Model | EDP300 |
| Original Place | Germany |
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Weight: Approx. 3.5Kg/set |
| Data Interface | Wired |
|---|---|
| Input Signal | Electric |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Model Number | DVC6200 |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Data Interface | Wired |
|---|---|
| Input Signal | Electric |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Model Number | DVC6200 |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |