| Model Number | SVI II |
|---|---|
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Hysteresis + DeadBand | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Product Name | Samson Positioner Valve Type 3731-3 3730-2 3730-3 3730-4 3730-5 And Digital Positioner For Valve |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3730 |
| Matrial | Aluminum /stainless Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | Azbil Smart Pneumatic Positioners AVP300/301/302 Positioner |
|---|---|
| Brand | Azbil |
| Model | AVP300/301/302 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | Azbil Smart Pneumatic Positioners AVP300/301/302 Positioner |
|---|---|
| Brand | Azbil |
| Model | AVP300/301/302 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Display Type | LCD Display |
|---|---|
| Temperature Resolution | 0.05°C |
| Communication Interface | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Material | Aluminum, Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Butterfly Valves |
|---|---|
| Brand Name | Keystone |
| Model | F990 |
| MOQ | 1 Set |
| Size | DN15 To DN300 |
| Valve Size | DN 15-DN 100 |
|---|---|
| Condition | New |
| Supply Pressure | 0.05-16 Bar |
| Length | 130-350mm |
| Height H1 | 335-540mm |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Condition | New |
|---|---|
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
| Type | Digital Valve Positioner |
| Hysteresis | 0.2% |
|---|---|
| Type | Digital Positioner |
| Digital Positioner | 4 - 20 MA (HART) |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |