| Feedback | With Feedback Or Without Feedback |
|---|---|
| Max Outlet Pressure | 101 Psig |
| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
| Packaging Details | Packing: Fisher Box Weight: 1.5Kg/set Dimension:250MMX100MMX80MM |
| Delivery Time | 6-8 weeks |
| Acting | Doubling Acting Or Single Acting |
|---|---|
| Feedback | With Feedback Or Without Feedback |
| Stroke | Stroke Range |
| Packaging Details | Fisher standard packing, Weight: Approx. 3.5Kg/set |
| Delivery Time | 6-8 weeks |
| Name | Chinese Control Valve With Flowserve 520MD Digital Positioner |
|---|---|
| Brand | Flowserve |
| Model | 520MD |
| Materials | Aluminum |
| Input Signal Range | 4 - 20 MA |
| Name | 301K/332K Control Valve Straight Through Ball Valve For Valves Koso With Flowserve 3800 Series Positioner |
|---|---|
| Type | 301K |
| Full Bore Size | 1/2"(15A) To 16"(400A) |
| Reduced Bore Size | 4" X3" To 18" X 16" |
| Rating | ANSI Class 150 To 300, JIS 10K To 40K |
| Name | 710E/720E Eccentric PARA-SEAL Butterfly Valve For KOSO Control Valve With Flowserve LOGIX 420 Series Positioner |
|---|---|
| Connections | Wafer Type |
| Type | 710E/720E |
| Body Size | 3"(80A) To 24"(600A) |
| Body Rating | ANSI Class 150 To 300, JIS 10K To 20K |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
|---|---|
| Normal Operating Temperature Range | -25℃~80℃ (standard Type) |
| Pressure Gauge Connection Size | PT1/8, NPT1/8 |
| Input Pressure Range | 0.14~0.7MPa |
| Input Current Range | 4~20mA DC |
| Output Pressure | 0.1-10 Bar |
|---|---|
| Protection Class | IP66 |
| Communication | HART 7/Foundation Fieldbus |
| Operating Temp | -52°C–185°F (-62°C–85°C) |
| Input Signal | 4-20mA + HART/Foundation Fieldbus |
| Set Point | 4 To 20 MA |
|---|---|
| Valve Travel | 3.6 To 300 Mm |
| Opening Angle | 24 To 100° |
| Material | Steel |
| Communication | HART® Field Communication Protocol |
| Class Of Protection | IP65 |
|---|---|
| Temperature Range | -40 ... + 50°C /-40 ... + 65°C |
| Input | 4-20mA |
| Condition | New |
| Packaging Details | As required |
| Set Point | 4 To 20 MA |
|---|---|
| Valve Travel | 3.6 To 300 Mm |
| Opening Angle | 24 To 100° |
| Material | Aluminum |
| Communication | HART® Field Communication Protocol |