| Size | 1/4 NPT |
|---|---|
| Opening Angle | 24 To 100° |
| Working Range | -10 To +114% |
| Voltage | 24VDC |
| Packaging Details | As required |
| Model Number | TZIDC-200 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Maximum Hysteresis | 0.3 % |
|---|---|
| Stroke Range | 8-260 Mm |
| Model Number | SRD991 |
| Input Pressure | 1.4-6 Bar |
| Linearity | < 0.4 % Of The Travel Span |
| Maximum Hysteresis | 0.3 % |
|---|---|
| Input Pressure | 1.4-6 Bar 20-90 Psi |
| Pneumatic Operation | Single Acting Double Acting |
| Model Number | SRI990 |
| Linearity | < 0.4 % Of The Travel Span |
| Communication Protocol | 4-20mA Analog |
|---|---|
| Model Number | 3582i |
| Mounting Type | Actuator Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Safety Certifications | NIL |
| Input Signal | 4~20mA DC |
|---|---|
| Air Supply Interface | P(NPT) 1/4 |
| Protection Rating | IP66 |
| Air Consumption | Less Than 2.5 LPM (Supply Pressure = 0.14 MPa) |
| Input Pressure Range | 0.14-0.7 MPa |
| Packaging Details | Cardboard box + protection |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500 units per year |
| Place of Origin | United States |
| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
|---|---|
| Model Number | SVI II |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Air Source Pressure | 0.2~0.8MPa |
|---|---|
| Temperature | -30℃~+70℃ (Standard) |
| Protection Rating | IP65 |
| Basic Error | ≤±1% |
| Input Signal | 4~20mA DC |
| Diagnostics | Yes |
|---|---|
| Protection Class | IP66 |
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
| Packaging Details | Cardboard box |