| Product Name | China High Temperature Pressure Flow Control Valve Manufacturer Customized With Rotork IQ2 IQ3 IQT IQTM Electrical Actuator |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | IQ Range |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |
| Std. Materials | Cast Iron, Carbon Steel, Stainless Steel, Monel |
|---|---|
| Required Compliance Voltage | 9 Vdc At 20 MA 11 Vdc At 4 MA |
| Min/Max Current | 3.2 MA/24 MA |
| Humidity Limits | 100% RH Non-condensing |
| Termination | Screw-type Terminals |
| Static Destruction Limit | 100 MA |
|---|---|
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Mounting Type | Standard Temperature, High Temperature |
| Degree Of Protection | IP 66/NEMA 4X |
| Product Name | Azbil Valve Positioner |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Deviation | ≤1 % |
| Sensitivity | ≤0.1 % |
| Direction Of Action | Reversible |
| Product Name | China Quick-Change Single-Seat Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Temperature Of Media | Low Temperature, High Temperature, Other |
| Media | Multiple Media |
| Operational Pressure Range | Customized |
| Nominal Pressure | Class150;PN10,16,20,25 |
| Product Name | China Quick-Change Single-Seat Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Temperature Of Media | Low Temperature, High Temperature, Other |
| Media | Multiple Media |
| Operational Pressure Range | Customized |
| Nominal Pressure | Class150;PN10,16,20,25 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Product Name | Samson 3251 Control Valve And 3271/3277 |
| Customized Support | OEM |
| Temperature Range | -320 To +842 °F (-196 To +450 °C) |
| Std. Materials | Cast Iron, Carbon Steel, Stainless Steel, Monel |
| Valve Type | Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Valve Positioner | Flowserve 3200MD |
| Flow Characteristics | Modified Equal Percentage, Linear |
| Operating Temperature | Low Temperature (-40F), High Temperature (250F) |
| Material | Carbon Steel, Stainless, Duplex, Alloy |
| Type | Single Seat Globe Control Valve |
|---|---|
| Nominal Size | DN32~600 (1 1/4"~24") |
| Pressure Rating | Class150~2500, PN16~420 |
| Connection Type | Flange, SW, BW |
| Flange Face Type | FF, RF, RJ, TG, MFM |
| Communication Protocol | 4-20mA Analog |
|---|---|
| Model Number | 3582i |
| Mounting Type | Actuator Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Safety Certifications | NIL |