| Input Resistance | 400 Wmax/20 MA |
|---|---|
| Approval Bodies | Intrinsically Safe CCC |
| Weight | 1.7kg(3.7 Lbs) |
| Vibration Characteristics2G At 5 To 400 Hz | 2G At 5 To 400 Hz |
| Input | 4 To 20 MA HART Communication |
| Housing Material | Aluminum OR Stainless Steel |
|---|---|
| Supply Pressure | 1.4-8bar |
| Protection Class | IP66 |
| Condition | New |
| Humidyty | Class 1 |
| Input Signal | 4-20mA With HART Protocol |
|---|---|
| Supply Pressure | 1.4~7 Bar |
| Operating Temperature | -40°C To +80°C |
| Protection Grade | IP66, Ex Ia IIC T5 |
| Material | Aluminum Housing With Anti-corrosion Protection |
| Input SignalProtocol | 4-20 MA DC Analog Control Signal |
|---|---|
| Power Supply | 8-30 VDC (Typical 24 VDC) |
| Operating Temperature | -40°C To 80°C (Standard -20°C To 80°C) |
| Mounting Type | Linear Or Quarter-Turn Pneumatic Actuators |
| Feedback Option | 4-20 MA Position Feedback (Available On 3200MD-0G-00) |
| Application | Industry |
|---|---|
| Power | Electric |
| Customized Support | OEM |
| Applicable Medium | Water /Air /Gas /Oil /Steam |
| Product Name | Rotork IQ Series Intelligent Multi-turn Electric Actuator |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Product Name | Neles ND9000 Intelligent Valve Controller |
|---|---|
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
| Protection Class | IP66 / NEMA 4X Enclosure |
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Valve Type | Control Valve |
| Product Name | Neles ND7000 Series Intelligent Valve Controller |
|---|---|
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
| Communication | HART |
| Protection Class | IP66 / NEMA 4X Enclosure |
| Diagnostics | Yes |
| Product Name | China Pneumatic Bellows Control Valve |
|---|---|
| Nominal Diameter | DN15 ~ DN300 |
| Nominal Pressure | PN16/25/40/63/100 |
| Operating Temperature | -45℃~ 350℃ |
| Valve Body Material | Cast Steel, Chromium-molybdenum Steel, Stainless Steel |
| Product Name | China High Temperature Pressure Flow Control Valve Manufacturer Customized With Rotork IQ2 IQ3 IQT IQTM Electrical Actuator |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | IQ Range |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Actuator |