| Accuracy | +/- 0.5 Percent Full Span |
|---|---|
| Model Number | SVI II |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Condition | New |
|---|---|
| Hysteresis + DeadBand | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Pneumatics | Air Or Sweet Natural Gas – Regulated And Filtered |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Input Current Range | 4~20mA DC |
|---|---|
| Air Source Connection Size | PT1/4, NPT1/4 |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Pressure Gauge Connection Size | PT1/8, NPT1/8 |
| Normal Operating Temperature Range | 30°C To 85°C (standard Type),-40°C To 85°C (low Temperature Type) |
| Maximum Hysteresis | 0.3 % |
|---|---|
| Stroke Range | 8-260 Mm |
| Model Number | SRD991 |
| Input Pressure | 1.4-6 Bar |
| Linearity | < 0.4 % Of The Travel Span |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
|---|---|
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Air Supply Pressure | Single-Acting(1.4 To 6.9 Bar), Double-Acting(1.4 To 10.3 Bar) |
| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Minimum Current Signal | 3.2 MA |
| Features | Easy, Simple, Accurate |
|---|---|
| Condition | New |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Model Number | Industrial Robotic Arm R-1000 IA 80F 6 Axes Robot For Machine Loading |
| Linearity | +/- 1 Percent Full Scale |
| Features | Easy, Simple, Accurate |
|---|---|
| Condition | New |
| Air Delivery | 280 SLPM @ 30psi |
| Model Number | SVI II |
| Air Supply Pressure | Single-Acting(1.4 To 6.9 Bar), Double-Acting(1.4 To 10.3 Bar) |
| Diagnostic Functions | Provides Status Reports And Fault Information, Supports Equipment Management And Maintenance |
|---|---|
| Linearity | Less Than 0.5% Of The Maximum Travel Value |
| Zero Point Drift | Less Than 0.1% Of The Maximum Travel Value |
| Material | Aluminum Alloy Or Stainless Steel |
| Suitable Media | Non-corrosive Media Such As Liquids, Gases, And Steam |
| Model Number | SP500 |
|---|---|
| Action | Single Action / Fail Vent |
| Magnet Bracket Material | Die Cast Aluminium |
| Shipping Weight | 2.2 Kg |
| Enclosure Rating | IP65 |
| Action | Single Action / Fail Vent |
|---|---|
| Input Signal Range | 3.6 MA |
| Magnet Bracket Material | Die Cast Aluminium |
| Condition | New |
| Model Number | SP500 |