| Sizes | 2" - 48" |
|---|---|
| Ratings | ASME 150 - 2500 Or API 3000 - 10 000 Higher Pressure Ratings Upon Request |
| All | EN14382 Certified (former DIN3381) Full Closure In 2 Seconds |
| Other Designations | Safety Shut-down Systems (SSD) Safety Instrumented System (SIS) Safety Instrumented Function (SIF) Over-pressure Protection Systems (OPPS) |
| Packaging Details | Based on demand |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box/non-fumigation wooden box |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | KOSO |
| Pneumatics Action | Single Or Double Acting, Fail Safe,Rotary And Linear |
|---|---|
| Repeatability | +/- 0.3 Percent Full Span |
| Materials | Copper-free Aluminum Housing |
| Operating Temperature | -50°C To +85°C |
| Signal Communication | HART 5 Or 7 Over 4-20mA |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model | 3582i |
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | No |
| Mounting Type | Actuator Mounted |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Air Connections | G Or NPT |
| Input Signal | 4-20 MA DC |
| Linearity | <0.4% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Air Connections | G Or NPT |
| Input Signal | 4-20 MA DC |
| Linearity | <0.4% |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
|---|---|
| Safety Certifications | NIL |
| Diagnostics | No |
| Condition | New And Origin |
| Data Interface | Wired |
| Diagnostics | No |
|---|---|
| Certifications | Explosion Proof, Intrinsically Safe, Non-incendive, Dust |
| Supply Media | Air |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Safety Certifications | NIL |