| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | ND 9000 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Minimum Signal | 3.6 MA |
| Area Classification | Explosion Proof, Intrinsically Safe, FISCO, Type N, Flame Proof, Non-incendive For FM |
|---|---|
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Input Signal | Electric |
| Model Number | DVC6200 |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Input Current | 4-20 MA DC (Standard) |
|---|---|
| Repeatability | Within ±0.5% F.S. |
| Output Flow | ≥ 80 L/min (ANR) At 0.14 MPa Supply; ≥ 200 L/min At 0.4 MPa |
| Ambient & Fluid Temperature Range | -20 °C To 80 °C (non-hazardous Areas) |
| Weight | Approx. 2.4 Kg |
| Termination | Screw-type Terminals |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Humidity Limits | 100% RH Non-condensing |
| Output Signals | 4 To 20 MA Position Retransmit |
| Model Number | SVI221113121 |
| Model Number | TZIDC-200 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Actuator Size | 2-12 Inch |
|---|---|
| Programming Language | G-code/C/C++/Python |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | 0.2-1.0Mpa |
| Working Air Pressure | 0. 3~ 0.7MPa |
| Input Current Range | 4~20mA DC |
|---|---|
| Air Source Connection Size | PT1/4, NPT1/4 |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Pressure Gauge Connection Size | PT1/8, NPT1/8 |
| Normal Operating Temperature Range | 30°C To 85°C (standard Type),-40°C To 85°C (low Temperature Type) |
| Communication | FOUNDATION Fieldbus (ITK 5.1) |
|---|---|
| Input Signal | Bus-powered, 9-32 V DC |
| Actuator Type | Single/Double-acting, Linear/rotary |
| Stroke Range | 3-130 Mm (linear) / 30-100° (rotary) |
| Air Supply | 30-150 Psig (2-10 Bar) |
| Set Point | 4 To 20 MA |
|---|---|
| Valve Travel | 3.6 To 300 Mm |
| Opening Angle | 24 To 100° |
| Material | Steel |
| Communication | HART® Field Communication Protocol |