| Model Number | TZIDC-100 TZIDC-200 |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | 1808/1098 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Inherent Characteristics | Linear |
|---|---|
| Place Of Origin | America |
| Model Number | 4411 |
| Brand | Masoneilan |
| Packaging Details | Export wooden boxes for foreign trade, IPPC sterilized wooden boxes and plywood boxes for export customs inspection-free. Size: 60*30*40 (cm) |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F |
|---|---|
| Protection Class | IP66 / NEMA 4X Enclosure |
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus |
| Condition | New |
| Packaging Details | As required |
| Pressure Rating | Class 125 To Class 300 |
|---|---|
| Packaging Details | pressure measurement Deltabar PMD55B differential pressure transmitter for Endress+Hauser |
| Delivery Time | 4-12 week |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 |
| Operating Temperature Limits | -58°F To 185°F (-50°C To 85°C) |
|---|---|
| Supply Pressure Effect | 0.05% Per Psi |
| Insulation Resistance | Greater Than 10 G Ohms At 50% RH |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Packaging Details | Cardboard boxes/Wooden crates |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Model Number | SFR-200-02 |
| Weight | 1340g |
| Maximum Flow Rate | 1850mm |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | SR - 200 - 02 - N - C |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Body Material | Stainless 316.SS |
| Body Type | 501T:Angle Type; 551T/520T:Globe Type |
|---|---|
| Fluid Temperature | 501T:-196~+538℃; 551T:-5~+200℃; 520T:-45~+200℃ |
| Connections | Flanged(RF,RTJ), Butt Weld, Socket Weld |
| Trim Materials | 501T:SUS316,Stellite; 551T:SCS13A/CF8; 520T:SUS316,Stellite |
| Flow Characteristics | 501T:Linear,Eq%,On-Off; 551T:50-1-30-1; 520T:Needle Flow |
| Product Name | Azbil Advanced Pressure Transmitter GTX200 GTX15F GTX30D GTX40D |
|---|---|
| Brand | Azbil |
| Model | GTX200 GTX15F GTX30D GTX40D |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Pressure Transmitter |