| Input Signal | 4~20mA |
|---|---|
| Max Pressure | 100PSI |
| Model Number | 3800sa |
| External Parts | Stainless Steel 1.4571 And 1.4301 |
| Weight | 2kg |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Sub-Type | Digital |
|---|---|
| Product Name | Digital Valve Positioner |
| Shipping Ways | DHL |
| Feedback | With Feedback |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Input Current Range | 4~20mA DC |
|---|---|
| Internal Impedance | 500Q(20mA DC) |
| Input Air Pressure Range | 0.14~0.7MPa |
| Travel Range | 10~150mm (straight Stroke), 0~90°C (angular Stroke |
| Air Connection Size | PT1/4, NPT1/4, G1/4 |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Model Number | DVC6200 |
| Mounting Type | Integral Mounted |
| Data Interface | Wired |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Air Supply Pressure | 1.4 - 7.0 Bar ( 20 - 100 Psi ) |
|---|---|
| Operating Temperature | -30~+80℃(-22~+176°F) |
| Protection Class | IP66 |
| Min./ Max.Current | 3.6 MA/ 50 MA |
| Body Material | Aluminium |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Weight | 3.5 Kg |
|---|---|
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
| Minimum Required Operating Current | 3.6 MA |
| Repeatability | < 0.25% |
| Input Signal Range | 4 - 20 MA HART |
| Model | 3730-3 |
|---|---|
| Packaging Details | wooden carton |
| Delivery Time | 2-3Days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 99 |