| Application | General |
|---|---|
| Material | Alloy |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Power | Hydraulic |
| Measuring Cell | 400 Mbar...10 Bar (6 Psi...150psi) |
|---|---|
| Diagnostics | Basic Diagnostics, Loop Integrity |
| Flow Characteristics | Linear, Equal Percentage, Quick Opening |
| Protection | IP65/IP67 |
| Pressure Rating | 150 - 600 Psi |
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
|---|---|
| Communication | HART |
| Protection Class | IP66 / NEMA 4X Enclosure |
| Diagnostics | Yes |
| Supply Power | Loop Powered, 4-20 MA |
| Product Name | Globe Valve BR 1c Pneumatic Control Valve With PRA Lining And DIN Version And FLOWSERVE 520MD Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | BR 1c - Pneumatic - DIN |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Globe Valve |
| Product Name | Samson 3241 Pneumatic Control Valve With Fisher 3582i Digital Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3222 Series |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Size | DN 15 To DN 50 G ½ To G 1 |
| Product Name | PN 10 To PN 40 Pressure Rating 3351DIN Version Pneumatic Globe Valve With Flowsreve 3200MD Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3351 - Pneumatic - DIN |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Globe Valve |
| Product Name | Control Valve KOSO 300W With Rotork RC Pneumatic Valve Actuator And Flowserve 3200MD Valve Positioner |
|---|---|
| Model | Globe Valve |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Name | China Pneumatic Control Valve Qquipped With 3710 Positioner |
|---|---|
| Model | 3710 |
| Brand | Fishers |
| Supply Medium | Air Or Natural Gas |
| Tubing | Copper |
| Product Name | Samson 3241 Pneumatic Control Valve With Fisher 3582i Digital Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3222 Series |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Size | 2-12 Inch |
| Product Name | China Pneumatic Control Valve Install Fisher FIELDVUE DVC2000 VALVE CONTROLER/POSITIONER Masoneilan 78-40 78-80 Filter Regulator |
|---|---|
| Brand | Fisher |
| Model | DVC2000 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |