| Material | Carbon Steel, Stainless Steel |
|---|---|
| SIZE | NPS1-20 |
| Actuator | Pneumatic |
| Packaging Details | Standar Packing for sea and air shipment |
| Delivery Time | 90 DAYS |
| Basic Error | ±1% |
|---|---|
| Connections | Flanged |
| Control Signal | 4-20 MA |
| Nominal Pressure | PN1.6~42MPa ANSI 150~2500LB |
| Lining | PFA, Translucent, Melt Processed |
| Product Name | Flow Control Valve |
|---|---|
| Type | Butterfly Valves |
| Brand Name | Keystone |
| Model | GRW |
| Size | DN15 To DN100 |
| Product Name | Flow Control Valve |
|---|---|
| Type | Butterfly Valves |
| Brand Name | Keystone |
| Model | F9 |
| Size | DN15 To DN100 |
| Product Name | Flow Control Valve |
|---|---|
| Type | Butterfly Valves |
| Brand Name | Keystone |
| Model | F9 |
| Size | DN15 To DN100 |
| Device Object Type | SIPART PS2 Valve Positioner |
|---|---|
| Condition | New |
| Model Number | SIPART PS2 Valve Positioner |
| Protocol | HART |
| Application | Electro-Pneumatic Valve Positioner |
| Condition | New |
|---|---|
| Structural Design | Digital, Electropneumatic Positioner |
| Mode Of Operation | Single-acting, Double Acting |
| Mounting Position | Any |
| Setting Options | Via Display And Pushbuttons |
| Material | Aluminum, Steel, Stainless Steel |
|---|---|
| Protection | IP66 |
| Humidity Range | –40 To 85ºC (-40 To 185ºF) |
| Valve Size | 1/2-2 Inch |
| Output Signal | 0-15psi |
| Accessories | Overload Protection, Manual Operation, Protective Cover, And Transition Plate |
|---|---|
| Positioning Accuracy | Typically ±0.5% |
| Valve Stroke Range | Typically 20mm, 40mm, 60mm, Or 100mm |
| Mounting | Vertical Or Suspended Mounting Options |
| Output Signal | Typically 4-20mA Or 0-10VDC |
| Connection | Flange,Clamp,Thread, Sanity Thread |
|---|---|
| Product Name | Flowserve Valve Positioner |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SS304, SS316 Or Customize |
| Accuracy | ±1%,±1.6% |