| Nominal Diameter | DN15~DN600 |
|---|---|
| Basic Error | ±1% |
| Lining | PFA, Translucent, Melt Processed |
| Inherent Characteristics | Linear |
| Control Signal | 4-20 MA |
| Nominal Diameter | DN15~DN600 |
|---|---|
| Basic Error | ±1% |
| Lining | PFA, Translucent, Melt Processed |
| Inherent Characteristics | Linear |
| Control Signal | 4-20 MA |
| Name | Flowserve Trunnion Mounted Ball Valves VW1 Control Valve With 520MD+ Control Valve Positioner |
|---|---|
| Valve Type | Ball Valve |
| Model | VW1 |
| Brand | Valbart |
| Sub-Type | Trunnion-Mounted |
| Connect | Screwed |
|---|---|
| Vibration Resistance | According To EN 837-1 |
| Temperatures | -10°C To 200°C (14°F To 392°F) |
| Body Style | Angle |
| Standard | API600 ASME B16.34 |
| Product Name | China Quick-Change Single-Seat Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Temperature Of Media | Low Temperature, High Temperature, Other |
| Media | Multiple Media |
| Operational Pressure Range | Customized |
| Nominal Pressure | Class150;PN10,16,20,25 |
| Connection Type | Butt Weld, Flanged |
|---|---|
| Flow Path | S-shaped Flow Path With Low Pressure Drop |
| Flow Rangeability | 50:1 High Rangeability |
| Flow Characteristic | Compliant With GB/T 4213-2008 Standard |
| Control Accuracy | Hysteresis And Basic Error ≤1.5% With Positioner |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Stainless Steel, Aluminum |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | 0-10 Bar |
| Power | Pneumatic |
| Product Name | Original Flowserve Positioner UAS Logix 3200 MD Pneumatic Digital Valve Positioner With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Product Name | Fisher DVC6200 Valve Positioner And China Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Data Interface | Wired |
| Input Signal | Electric |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Application | Low Emission Gland Packing |
|---|---|
| Temperature Range | −196 To 400°C |
| Warranty Period | 1 Year |
| Control Signal | 4-20 MA |
| Valve Type | Control Valve |