| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Body Material | Brass |
| Port Size | 1/2 "; 3/8 "; 1 " |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Diagnostics | Yes |
| Input Signal | Electric |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Operating Temperature Limits | -58°F To 185°F (-50°C To 85°C) |
|---|---|
| Supply Pressure Effect | 0.05% Per Psi |
| Insulation Resistance | Greater Than 10 G Ohms At 50% RH |
| Fast Transient Burst | No Effect At 2 KV |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Printing | Can Do Customized Printing |
|---|---|
| Product Size | Other |
| Throughput | 3Gbps |
| Color | RGBW |
| Maximum Reach | 2700mm |
| Communication Protocol | HART 7 |
|---|---|
| Maximum Output Pressure | 145 Psig |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Input Signal | 4-20 MA DC, 24 VDC |
| Media Supply | Air Or Natural Gas |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Model Number | DVC6200 |
| Seal | NBR, EPDM, FKM |
| Body Material | Brass |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Colour | Grey |
|---|---|
| Mode Of Action | Double Acting |
| Repeatability | ≤0 .25% |
| Temperature | -40 ° +85° |
| Supply Media | Air Oil Gas |
| Communication Protocol | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
|---|---|
| Input Signal | 4-20 MA DC |
| Air Supply Pressure | 1.4 To 7 Bar (20 To 100 Psi) |
| Air Consumption | Approx. 0.4 Kg/h (at 1.4 Bar) |
| Ambient Temperature Range | -40°C To +80°C (-40°F To +176°F) |
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
|---|---|
| Diagnostics | Yes |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |