| Port | Main Ports In China |
|---|---|
| Packaging Details | Packing type: cardboard box Dimension: Weight: Approx. 3582: 2.5 kg/set (5.5 pounds) 3582i: 3.6 kg/se(8 pounds) |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Week |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Fisher |
| Set Point | 4 To 20 MA |
|---|---|
| Valve Travel | 3.6 To 300 Mm |
| Opening Angle | 24 To 100° |
| Material | Steel |
| Communication | HART® Field Communication Protocol |
| Communication Protocol | HART 7 |
|---|---|
| Maximum Output Pressure | 145 Psig |
| Operating Temperature | Standard Temperature, Extreme Temperature |
| Condition | New |
| Input Signal | 4-20 MA DC, 24 VDC |
| Communication Protocol | HART |
|---|---|
| Diagnostics | Yes |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Supply Media | Air, Natural Gas, Nitrogen |
| Input Signal | Electric |
| Input Signal Range | 4 - 20mA Nominal |
|---|---|
| Maximum Air Supply Pressure | 7bar G |
| Minimum Air Supply Pressure | 1.4bar G |
| Operating Temperature | -10°C - 80°C |
| Minimum Input Signal (loop - Powered) | 3.6mA |
| Product Name | ANSN Version BR26e Pneumatic Control Valve With Class 150 To Class 300 Pressure Rating And FISHER 3620JP Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | BR 26e - Pneumatic - ANSI |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Ball Valve |
| Product Name | The ROTORK YTC Smart Posititioner Ytc 3300 Series Electric Control Valve With Positioner Pneumatic Control Valve |
|---|---|
| Brand | ROTORK |
| Model | YT-3300 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Positioner |
| Product Name | Samson 3221 Series Globe Pneumatic Control Valve With FISHER 3582i Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3221 Series |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Globe Valve |
| Product Name | Samson Control Valve With Positioner 3766,3767 Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | XYZ-123 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Torque | 34~13500Nm |
| Product Name | Samson 3241、3241-1、3241-7 Pneumatic Control Valve With FISHER DVC2000 3582i Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3241、3241-1、3241-7 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Globe Valve |