| Size | 1/2" To 12" |
|---|---|
| Product | Electropneumatic Positioner |
| Temperature Range | -320 To +842 °F (-196 To +450 °C) |
| Std. Materials | Cast Iron, Carbon Steel, Stainless Steel, Monel |
| Seat-plug Seal | Metal Seal/Soft Seal/High-performance Metal Seal |
| Product Name | Digital Valve Positioner DVC6200 |
|---|---|
| Model | DVC6200 |
| Vailable Mounting | On Fisher 657/667or GX Actuators |
| Function Block Suites | AO,PID,ISEL,OS,AI,MAI,DO,CSEL |
| Supply Pressure | 0.5 To 7.0 Bar |
| Product Name | 72.4DIN Version Pneumatic Rotary Plug Control Valve With PN 10 To PN 40 Pressure Rating And Flowsreve 520MD Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 72.4 - Pneumatic - DIN |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Rotary Plug Control Valve |
| Product Name | Pneumatic BR26e Control Valve With DN 15 To DN 300 Valve Size And FISHER DVC2000 Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | BR 26a - Pneumatic - DIN |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Ball Valve |
| Product Name | Control Valve KOSO 310K With Fisher DVC6200 Pneumatic Positioner And KOSO 6300RC Actuator |
|---|---|
| Model | Globe Valve |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Product Name | Chinese Control Valve With Smart Positioner SVI2-21113111 Valve Positioner And Rotork YTC YT-200 YT-205 YT-220 Filter Regulator |
|---|---|
| Model | SVI2-21113111 |
| Size | 3/4" Through 8" |
| SUPPLY | Pneumatic |
| Brand | Masonelian |
| Product Name | Samson Control Valve With Positioner 3766,3767 Valve Positioner |
|---|---|
| Brand | SAMSON |
| Model | 3767 |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Torque | 34~13500Nm |
| Shutoff Class | Class IV (FCI 70-2) |
|---|---|
| Gas Supply Pressure Range | 140 To 700 KPa |
| Operating Temperature | Standard Temperature |
| Warranty Period | 1 Year |
| Flow Characteristics | Equal Percentage |
| Feature | Neles Control Valve Neles Positioner |
|---|---|
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
| Static Destruction Limit | 100 MA |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Media | Gas |
| Temperature | ≤0.15 %/10 K |
|---|---|
| Hysteresis | ≤0.3 % |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Application | Industry |
| Temperature Of Media | High Temperature, Low Temperature, Medium Temperature, Normal Temperature |